Open post
projektowanie ogrodów

Zakładanie ogrodów: Warszawa i okolice

Założenie ogrodu zaczynamy od uzgodnienia zakresu prac i przygotowania kosztorysu poszczególnych etapów prac. Każdy ogród jest inny, podobnie jak oczekiwania i możliwości finansowe jego właścicieli. Założenie niedużego ogrodu zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej trwa średnio 3-4 tygodnie. Prace wykonywane przez doświadczonych pracowników przebiegają sprawnie. Continue reading „Zakładanie ogrodów: Warszawa i okolice”

Open post
projektowanie ogrodu

Projektowanie ogrodów – Warszawa

Projektowanie ogrodów i terenów zieleni w Warszawie

Powierzenie projektu ogrodu, zieleni na osiedlu profesjonalnej firmie jest pierwszym krokiem odejścia od szpalerów tuj w ogrodzie i żywopłotu „pod kolanko” na terenie osiedla. Praca nad projektem to dla mnie rozmowa z właścicielami i użytkownikami ogrodu, osiedla, poznanie ich oczekiwań, ustalenie roślin, które lubią i tych których nie znoszą. Są zwolennicy ogrodów minimalistycznych – nowoczesnych o prostych kubicznych formach i są miłośnicy ogrodów tradycyjnych z wijącymi się romantycznie ścieżkami i rabatami.

Read More

Open post
Wycinka drzew Warszawa

Wycinka drzew w Warszawie

Od 17 czerwca 2017 r. obowiązują przepisy ustawy z 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wszystkie podmioty (osoby fizyczne i prawne) mogą usuwać drzewa, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza: 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,

Read More

Open post
inwentaryzacja zieleni

Inwentaryzacja zieleni

Przeprowadzenie inwentaryzacji zieleni jest konieczne w przypadku nieruchomości przeznaczonych pod inwestycje. Prawidłowo przeprowadzona inwentaryzacja pozwala na ocenę stanu zdrowotnego zieleni rosnącej na terenie nieruchomości. Umożliwia również oszacowanie wysokości opłaty jaką inwestor będzie zobowiązany zapłacić w przypadku wycinki drzew i krzewów w związku z planowaną inwestycją.

Read More

Scroll to top